Kemalpaşa ilçesinde düzenlenen etkinliklerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı. Kaymakam, Belediye Başkanı, jandarma ve emniyet müdürü gibi ilçe yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar kutlamalara katıldı. Programda Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Dere Mesire Alanı’ndaki etkinliklerde öğrencilerin halk oyunları ve dans gösterileri izlendi. Ayrıca yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.