Gecenin ikinci bombası: AKP’nin yeni binasını su bastı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ocak 2024’te açılışını gerçekleştirdiği AKP Kongre Merkezi sele yenik düştü. Ankara’da yaşanan sağanak yağışta dün gece birçok ev ve iş yeri sular altında kalmıştı. AKP’ni yeni açılan kongre binasını da su bastı.

Odatv’nin ulaştığı görüntülerde binanın içindeki kongre salonunda sahneden suların aktığı ve salonun yarın metre kadar su dolduğu kaydedildi.

Yerel taşların kullanıldığı ve 1166 kişilik kongre salonu, 500 kişilik davet salonu, çalıştay odaları, sergi ve fuaye alanları, TV stüdyoları, eğitim odaları, kütüphane ve çocuk kütüphanesi gibi alanlar bulunan Kongre Salonu’nun mimarı AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan.

ÇİĞDEM KARAASLAN KİMDİR

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nü bitirdi. Ankara Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı.

Siyasi hayatına 2005 yılında AKP Gençlik Kollarında başlayan Karaaslan Gençlik Kolları 1. Olağan Kongresi’nde Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2006 yılında gerçekleşen AK Parti 2. Olağan Büyük Kongresi’nde Ana Kademe MKYK Üyeliğine seçilen en genç üye oldu. Genel Merkez Sosyal Politikalar Birim Başkan Yardımcılığı görevini 6 yıl sürdürdü.

7 Haziran 2015 seçimleri ile Samsun Milletvekili seçilen Karaaslan, Eylül ayında gerçekleştirilen kongrede Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Şehir, medeniyet, yerel mimari ile kimlikli şehirler, iklim değişikliği ile mücadele ve uyum politikaları, sürdürülebilirlik, çevre dostu büyüme, yeşil ekonomi vb. konularda çalışmalar yapmaktadır.

2006 yılından bu yana gerçekleşen tüm kongrelerde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Karaaslan bu görevine devam etmektedir. 25., 26., 27. ve 28. Dönem Samsun Milletvekili olan Çiğdem Karaaslan, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

YASSIADA MİMARI DA KARAASLAN

AKP Genel Başkan Yardımcısı, Çevre Şehir ve Kültür Başkanı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Yassıada ve Sivriada’nın Turizm- Kültürel Tesis Alanı olarak ilan edilmesinden sonra adaların yap işlet- devret modeliyle TOBB’a tahsis edilmesi sonucu hazırlanan otel, kongre merkezi, liman ve diğer turistik tesislerin mimari çizimini AKP Samsun Milletvekili Çiğdem Karaslan’ın eşiyle ortak olduğu Arme Concept şirketi gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir