Fenerbahçelilerle tartışan Ergin Ataman’ın otel içi görüntüleri: Çıkın gidin buradan ya

EuroLeague Final Four öncesi Bekolu taraftarlar ile Panathinaikos Başantrenörü arasında tartışma yaşandı.

Ataman, Berlin’de kalacağı otele giriş yaparken Fenerbahçe taraftarlarının çirkin tezahüratlarına maruz kaldı. Ortamda hiç güvenlik olmaması Ataman’ı kızdırdı.

Fenerbahçe’yi karşılamak için havalimanında bulunan Fenerbahçeli taraftarları, Panathinaikos kafilesinin Berlin’e indiğini görmesi üzerine Ergin Ataman aleyhine önce ‘Doping yapsana’ tezahüratı, ardından da küfürlü tezahüratlarda bulundu.

Bunun üzerine Ergin Ataman’ın da taraftarlara küfürlü karşılık vermesi üzerine tartışmanın boyutu alevlendi ve taraftarlar küfürlü tezahüratlarına devam etti.

Çok sinirlenen Ergin Ataman’ın “Güvenlik görevlileri nerede? S… gidin lan” diye bağırdığı görüldü.

Ergin Ataman, yaşananlar üzerine açıklama yaptı.

Gergin anlar yaşandı

Almanya’da düzenlenecek THY Avrupa Ligi Dörtlü Final için bu kente gelen Panathinaikos’ta başantrenör Ergin Ataman, otele girişte yaşanan olayların büyütülmemesi gerektiğini söyledi.

Başkent Berlin’de kamp yapılan otele girişte bazı Fenerbahçeli taraftarlarla yaşanan tartışmanın ardından Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başarşen, Berlin Başkonsolosu İlker Okan Şanlı ve Berlin Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Işık’la bir araya gelen Ataman, takımın otele girişi sırasında güvenlik zafiyeti olduğunu vurguladı.

Otele gelen polis ekipleri, yaşananlar sebebiyle üzüntülerini dile getirirken, Ergin Ataman; Fenerbahçe’yi desteklemek için otele gelen taraftarlarla yaşanan gerginlikte polis ekiplerinin takımı korumak için daha dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

“Fenerbahçe’yle derdim yok”

Otele girişte ihmal olduğunun altını çizen Ataman, şöyle konuştu:

Tabii ki yaşananların büyük bir sıkıntıya neden olacağını düşünmüyorum. Benim Fenerbahçe Kulübü’yle, sağduyulu Fenerbahçe taraftarıyla hiçbir sıkıntım yok. Ama maalesef sürekli bu tip provokasyon yapan holiganlar her kulüpte var. Umarım Alman polisi de gerekli dersi alır ve bütün takımlara gerekli korumayı sağlar. Bizim de holiganlarımız gelecek. Burada ciddi bir güvenlik eksiği görüldü. İnşallah bu olay da örnek olur. Maalesef tatsız bir durum başımıza geldi. Alman polisinin de turnuvaya güvenlik açısından ehemmiyet vermesini sağlar. Büyükelçimiz ve Başkonsolosumuz da buraya gelip destek oldular. Onlara da teşekkür ediyorum. Sonuçta bir maç yapılacak. Buraya takımlar uzun bir maraton sonunda büyük bir başarıyla geldi. Bir takım kazanacak, bir takım kaybedecek. Bunun bilinci içinde olmamız lazım. Ama maalesef bazı holiganlar sadece olay çıkarma derdindeler. Biz sahaya çıkıp mücadelemizi yapacağız.

Fenerbahçe’den “Üzgünüz” açıklaması

Berlin Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Işık da yaşananları tasvip etmediklerini belirterek, “Böyle bir şeyi tasvip etmiyoruz. Üzgünüz böyle olduğu için. Spor içinde geçmesi gerekirdi.” diye konuştu.

Ataman imza bekleyen çocuklara da kızdı

Öte yandan Ataman’ın Fenerbahçeli bir aileyi otelden attırdığı görüntüler de ortaya çıktı. Ataman’ın, kendisini “Yapma böyle koç” diye uyaran Fenerbahçeli’ye bağırdığı ve üzerine yürüdüğü görülürken imza almak ve basketbolcuları görmek isteyen çocuklar ve ebeveynlerinden oluşan Türk taraftarların bulunduğu yöne doğru “Çıkın gidin buradan.” diye bağırdığı duyuldu.

Ataman’ın Türk taraftarlara bu öfkeli hareketleri sonrası Yunan takımının kafilesinde bulunan bir antrenör de taraftarlara sert şekilde hareketlerde bulunurken bir başka takım elbiselinin de Türk taraftarlara “Get out” diye bağırarak çocuklar ve kadınlardan oluşan taraftarları dışarı çıkarttığı görüldü.

Fenerbahçe taraftarı neden “Doping yapsana!” diyor

Kariyerindeki ilk şampiyonluk sevincini 2008-2009 sezonunda yaşayan Ergin Ataman, o yıl finalde Fenerbahçe ile karşılaştı.

Efes Pilsen’in koçu olan Ataman soyunma odasında dağıtıldığı söylenen ‘özel şekerler’ ve sonrasında rastgele doping testine sokulan oyuncularda ‘Cathine’ maddesinin bulunması tartışma yaratmıştı.

Ayrıca, 2009 TBL Final serisinde doping kullandığı tespit edilen oyunculardan biri de Kerem Gönlüm’dü. Doping testinde Dünya Anti-Doping Ajansı (WADA)’nın yasak listesinde yer alan ‘Cathine’ maddesine rastlanan Gönlüm’ün B numunesi de pozitif çıkması sonrası 1 yıl ceza aldı.

Fenerbahçeliler bu olaya gönderme yaparak o yıldan itibaren olayın sorumlusu gördükleri Ergin Ataman’a bu tezahürat ile sesleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir